Zapytanie

Tutaj piszemy o sprawach mniej lub bardziej związanych z rozwojem duchowym jednocześnie nie mieszczących się w innych miejscach Forum.
ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Zapytanie

Post autor: ORAN » wt wrz 21, 2010 8:47 am

Mam prośbę niech ktoś z Was wyjaśni mi tę podroż przez fokusy 7-8-9,bo jak czytałem książki Moena on tak tego nie przedstawiał,pisał np. że ktoś utkwił w f.23 czy w ststemach przekonań i z tamtąd ich odzyskiwał do fokusa 27

Miodowo-złotym promieniem Was pozdrawiam.

Conchita
Administrator
Posty: 1414
Rejestracja: wt lis 07, 2006 7:25 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Conchita » wt wrz 21, 2010 12:56 pm

Na razie po angielsku, przetłumaczę potem, bo dziś zarobiona jestem. Ci co utknęli są w focusach 23-26, w F22 są śniący, w komie i letargach itp. Potem potłumaczę bo mnie gonią, albo poszukam po polsku... I może zrobimy oddzielny temat, żeby to było jasne i przejrzyste. Żródło: Instytut Monroe'a.


Focus 3: State of increased mental coherency and balance]
"Focus 10: Mind Awake/Body Asleep
Focus 12: A state of expanded awareness
Focus 15: State of no time
Focus 21: The edge of time/space where it is possible to contact other energy systems.

Focus 22: Within Focus 22 we often find those perhaps still physically alive who are in an unconscious state. These include people in comas, in drug induced states, who are dreaming, who are insane or deranged. This is a very chaotic level.

Focus 23: In Focus 23, the human inhabitants tend to be those no longer physically alive who have become "stuck" for one reason or another. Often they are confused about or unaware of their death. Many here attempt to maintain contact with the physical world around familiar people or places. These are the ones we call ghosts. Focus 23 inhabitants are stuck because they are unable to leave through their own resources. The range of their free-will choices is extremely narrow. They are typically alone and completely isolated from communication with other humans. This can occur through the circumstances of their death or habitual patterns of thinking prior to death.

Focus 24,25,26: Inhabitants of The Belief System Territories are attracted to specific locations by Afterlife beliefs they held while physically alive. Every set of Afterlife beliefs held by humans at any time has a specific location with these Focus levels. In a sense, Belief System Territory inhabitants are stuck like those in Focus 23. The difference is that they are not isolated from contact with others. All inhabitants of a specific Territory are in contact with all others sharing their beliefs. Contact with anyone holding conflicting beliefs is severely limited. Free will choices here are restricted to only those compatible with the prevailing beliefs. Some of these areas look like Heavens, some look like Hells. Each one is rigidly structured around the beliefs held by the inhabitants. In my experience, it is extremely difficult to move people from this area to areas of greater free will choice.

Focus 27: Focus 27 is the Afterlife area of greatest free will choice for its inhabitants. It's an area created by humans and often resembles physical earth environments. Contact and communication is open between all inhabitants. Many people living in Focus 27 provide assistance to new arrivals in their adjustment to living in the Afterlife. It is a highly organized and structured area. There are Centers of activity here providing for the needs of human beings in their continuing development in the Afterlife. In my explorations, I've found Centers for: Education, Life Review, Health and Rejuvenation, Planning, Scheduling, Rehabilitation, Humor, and many others. These Centers also coordinate activities in the physical world to assist in human development.

Lastly, there is beyond focus 27, which is outside of the realm of human consciousness as we know it.
Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczyny szczęścia

Roxanne
Administrator
Posty: 1086
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 12:59 am

Post autor: Roxanne » śr wrz 22, 2010 12:29 am

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
-- Alighieri Dante

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Sprostowanie pytania

Post autor: ORAN » śr wrz 22, 2010 7:21 am

Dziękuje za odpowiedzi, niestety wydaje mi się że moje pytanie zostało nieodpowiednio zrozumiane.Ja znam opisy wszystkich fokusów i przez Moena i Monroa,chodzi mi o to dlaczego np. Włodek odpisuje pytającym,że jakaś zmarła osoba znajduję się na poziomie f.7 f.9 f.17,przecież ludzie ,którzy fizycznie zmarli znajdują się po śmierci w f.23 lub f.24-26 jeśli utkneli....

Miodowo-Złotym Promieniem Was Pozdrawiam

Wlodek
Posty: 903
Rejestracja: wt mar 11, 2008 5:04 pm

Post autor: Wlodek » śr wrz 22, 2010 6:02 pm

Monroe nie opisał niższych fokusów bo wchodzenie do nich jest ryzykowne.
W najniższych, od pierwszego, przebywają wcielenia ludzi którzy na przykład parali się czarną magią i zachowali wszystkie swoje umiejętności siania destrukcji a nawet je udoskonalili.
Dopiero gdzieś od F-11 można mówić ze dusza zaczyna być świadoma swojej sytuacji i domyśla się gdzie ma się udać.
Tak do końca trudno mówić że ktoś utknął w wyższych fokusach bo tam dusza wie gdzie ma się udać i w miarę jak podnosi wibracje i poszerza świadomość przesuwa się do wyższego.
Nie dzieje się to szybko i jeśli ktoś zerknie tylko, to myśli że ktoś tam utkwił, a on tam przerabia swoją karmę , oczyszcza się z ziemskich spraw i powoli pnie się w górę.
Sposobem aby pomóż wcieleniu by wyrwanie się nawet z niskich fokusów jest właśnie miłość i tę najlepiej się uzyskuje poprzez medytację 2 serc.
Zdarza się że duszyczka zmarłego jest w niskim astralu , zajmuje się czarną magią i co ja mam takim pytającej napisać.
Piszę jak jej pomóż.
Zresztą one czeto nie chcą rozmawiać tylko ładują w człowieka wszystkim co mają najczarniejsze , zresztą jasnego tam nie ma ani na lekarstwo i potem trzeba się pół dnia oczyszczać i leczyć paskudny ból głowy.
Aby z nimi porozmawiać powinno się im podnieść wibracje aby dotarły do wyższego fokusa ale ile osób to robi.
To jest mały procent odwiedzających.
Kilka osób do tej pory skorzystało z medytacji 2 serc na tyle długo ze faktycznie pomogli swym zmarłym w wędrówce do światła.
Nie ma rzeczy niemożliwych - poza tym wszystko jest możliwe.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Podziękowanie

Post autor: ORAN » śr wrz 22, 2010 7:38 pm

Dzięki bardzo Włodku za tę odpowiedz,rozumiem teraz,choć to dla mnie jest nowością.
Myślałem,że jak Moen pisał o duszach ,ktore nie były świadome śmierci będąc na poziomie f.23,iz po śmierci zdarza się utknięcie tych dusz na tym poziomie,a te niższe poziomy to np.pozimy zwierząt.
Mam wielu bliskich,którzy w ostatnich latach odeszli z tego świata i tak naprawdę to o każdym z tych bliskich chciałbym się dowiedzieć.Rozumiem jednak,że dla Was jest to trudne żaby każdemu,kto o to poprosi-pomóc.Niemniej zapytam tylko, czy była by możliwość,żebyś dowiedział się co dzieje się z duszą mojego bliskiego kolegi,który zmarł niedawno ?

Miodowo-Złotym Promieniem Cię Pozdrawiam

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » czw wrz 23, 2010 9:34 pm

I niestety jak na większości takich forach brak reakcji,gdy potrzeba konkretów...
pytam Was GDZIE PODZIAŁA SIĘ TA CZYSTA BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ ? o której tak dużo piszecie-świetliste istoty-

Miodowo-Złotym Promieniem Wszystkich Pozdrawiam

Wlodek
Posty: 903
Rejestracja: wt mar 11, 2008 5:04 pm

Post autor: Wlodek » czw wrz 23, 2010 10:04 pm

Dobrze jest podać jakieś dane osoby której dotyczy pytanie bo nie wiadomo kogo szukać .Astral jest rozległy i przebywa tam miliardy dusz.
Nie ma rzeczy niemożliwych - poza tym wszystko jest możliwe.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

DANE

Post autor: ORAN » pt wrz 24, 2010 9:38 am

Jacek Liwoch,zm.21.03.2010

Wlodek
Posty: 903
Rejestracja: wt mar 11, 2008 5:04 pm

Post autor: Wlodek » sob wrz 25, 2010 3:39 pm

Jest w 7 fokusie , nie bardzo wie dokąd powinien się udać.
Za niskie wibracje aby jego świadomość znała drogę do światła, jak na razie.
Tam się nie liczą dobra materialne tylko miłość, to jest perłowa energia i złota.
Dlatego zalecam medytację 2 serc.
Dotąd nic lepszego nie spotkałem aby pomóc zmarłemu.
Nie ma rzeczy niemożliwych - poza tym wszystko jest możliwe.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

Post autor: ORAN » sob wrz 25, 2010 4:13 pm

Cóż,dziękuje Włodku.Szkoda,że to taka ogólna odpowiedz,miejsca...,a pomóż się mu nieda ?.Pozdrawiam.

Miodowo-Złotym Promienirm Was pozdrawiam.

Wlodek
Posty: 903
Rejestracja: wt mar 11, 2008 5:04 pm

Post autor: Wlodek » sob wrz 25, 2010 11:00 pm

A co , nie pomożesz?
Przecież wiesz jak.
Nie ma rzeczy niemożliwych - poza tym wszystko jest możliwe.

ORAN
Posty: 916
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:47 pm

odpowiedz

Post autor: ORAN » ndz wrz 26, 2010 9:20 am

Wiem i pomogę,ale pytanie dotyczyło czy od razu n ieda się go przeprowadzić dalej.

Miodowo-Złotym Cię Pozdrawiam.

Namali
Posty: 137
Rejestracja: pn sie 02, 2010 9:37 pm

Post autor: Namali » ndz wrz 26, 2010 12:50 pm

Przeprowadzanie musi sie osbywac stopniowo. Dusz misi byc rozświetlana w takim tempie jak to jest dla niej najlepsze, a tego pilnują Opiekunowie. Czasem odprowadzenie trwa bardzo długo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”